Aspirin

Aspirin

Účinná pomoc od bolesti a horečky. Aspirin pro rychlou úlevu od bolestí různého původu (např. bolesti hlavy, svalů, zad). Aspirin pomáhá snižovat horečku. Technologie výroby tablet Aspirin urychluje vstřebání léčivé látky kyseliny acetylsalicylové, tím i nástup účinku.

Dostupná balení:

  • 8 obalených tablet

  • 20 obalených tablet

  • 80 obalených tablet

 

Jaké jsou výhody léčivého přípravku Aspirin?

Základní informace o léku Aspirin

Volně prodejný léčivý přípravek Aspirin přináší rychlou úlevu od bolestí různého původu a horečky, a to díky speciálně navržené formě tablet. Aspirin obsahuje léčivou látku kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová účinkuje jako analgetikum (ulevuje od bolesti), antipyretikum (snižuje horečku) a působí protizánětlivě. Přípravek Aspirin se používá k symptomatické léčbě horečky a/nebo mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy (tenzní i migrenozní), chřipkový syndrom (bolest v krku, kloubů), bolest zubů nebo svalů, menstruační bolest. Technologie výroby tablet usnadňuje vstřebání léčivé látky do krevního oběhu a tím také zajištuje rychlejší nástup účinku.

Rychlá úleva od bolesti

díky formě tablet

Příjemnější užití tablety

díky obalové vrstvě tablet

Působí protizánětlivě

snižuje horečku a tlumí bolest

Usměvavá žena na kole

Jak užívat Aspirin

Tabletu Aspirin spolkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe vody. Pouze pro perorální použití (podání ústy).  

Doporučené dávkování:

Věk Jedna dávka Maximální denní dávka
Dospělí a dospívající od 16 let 1-2 tablety 6 tablet
Starší 65 let 1 tableta 4 tablety


Dospělí a dospívající (od 16 let věku) užívají 1-2 tablety v jedné dávce, dle potřeby opakovaně po minimálně 4 hodinách. Starší pacienti (od 65 let věku) užívají 1 tabletu v jedné dávce, dle potřeby opakovaně po minimálně 4 hodinách. Nepřekračujte maximální denní dávku.

Pokud se do 3-4 dnů(u bolesti), nebo 3 dnů (u horečky) nebudete cítit lépe, nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
Vždy užívejte Aspirin přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.