Vše, co potřebujete vědět o tabletách Aspirin

Vše, co potřebujete vědět o tabletách Aspirin

Aspirin je účinný léčivý přípravek k tišení mírných až středně silných bolestí hlavy, kloubů, zad, zubů i svalů a působí také proti horečce. Níže se dozvíte vše, co potřebujete vědět o lěčivém přípravku Aspirin - od léčivé látky po správné podání.

Dostupná balení

  • 8 obalených tablet
  • 20 obalených tablet
  • 80 obalených tablet

 

Aspirin s inovativní technologií

Díky inovativní technologii kombinace malých částic léčivé látky kyseliny acetylsalicylové a efervescentní složky, je zajištěn velmi rychlý rozpad jádra tablety. Díky rychlému rozpuštění je dosaženo rychlejší absorbce kyseliny acetylsalicylové.

Každá tableta Aspirin je také potažena speciálním povlakem, díky kterému je její povrch výjimečně hladký. To usnadňuje polykání a zajišťuje příjemný pocit v ústech.
Balení navíc obsahuje další přihrádku pro snadnou samostatnou manipulaci s blistrem a příbalovou informací. Takto lze příbalovou informaci kdykoli bez problémů vyjmout a vložit zpět do balení.

Jaké jsou výhody léčivého přípravku Aspirin?

Jaká je léčivá látka v Aspirinu?

Jak název napovídá, tablety Aspirin obsahují každá 500 miligramů léčivé látky kyseliny acetylsalicylové (ASA). ASA, má analgetické a antipyretické účinky a také protizánětlivé vlastnosti.

Usměvavá žena na kole
Rychlý účinek

inovativní technologie poskytuje úlevu od bolesti hlavy dvakrát rychleji

Snadné užití

tablety Aspirin je nejlepší užívat s velkým množstvím tekutiny

Kdo může užívat tablety Aspirin?

Aspirin je vhodný pro dospělé a dospívající od 16ti let věku.

Poznámka: Tablety Aspirin neobsahují lepek ani laktózu.

Jak správně užívat tablety Aspirin?

Aspirin by měl být užíván s velkým množstvím tekutiny (nejlépe vody).

Věk Jedna dávka Celková denní dávka
Dospívající od 16ti let a dospělí 1-2 tablety 6 tablet
Dospělí starší 65 let 1 tableta 4 tablety


Jedna dávka pro dospělé a dospívající od 16ti let představuje 1–2 tablety, mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny. Jedna dávka pro pacienty starší 65 let je 1 tableta, mezi jednotlivými dávkami musí být nejméně 4 hodiny. Maximální denní dávka 6 tablet nesmí být překročena. Maximální denní dávka pro pacienty starší 65 let jsou 4 tablety.

Jak správně uchovávat tablety Aspirin?

Jakýkoli léčivý přípravek by měl být uchováván mimo dosah dětí. Skladování při teplotě pod 30 stupňů Celsia je rovněž důležité pro zachování optimální účinnosti přípravku Aspirin. Neužívejte Aspirin po uplynutí data expirace uvedeného na obalu. Pokud již nemůžete léčivý přípravek používat, odneste jej do lékárny k likvidaci.