Aspirin®: lék, který zná celý svět

Léčivý přípravek Aspirin představuje tradiční přípravek k léčbě bolestí hlavy, zubů, bolestí v krku, menstruačních bolestí, bolestí svalů, kloubů, zad, bolestí při lehčí artritidě. Při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích nebo chřipce k symptomatické úlevě od bolesti a horečky.

Léčivá látka přípravku Aspirin, kyselina acetylsalicylová, byla poprvé laboratorně syntetizována v roce 1897. Po následném klinickém testování byl v roce 1899 poprvé registrován léčivý přípravek Aspirin, a to ve formě prášku. O další dva roky později začala společnost Bayer vyrábět Aspirin také jako tablety.

Aspirin a Aspirin C

Přípravek se užívá při bolestech hlavy, zubů, bolestech v krku, menstruačních bolestech, bolestech svalů, kloubů, zad, bolestech při lehčí artritidě. Při zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích nebo chřipce k symptomatické úlevě od bolesti a horečky.

Aspirin C obsahuje kromě 400 mg kyseliny acetylsalicylové ještě 240 mg kyseliny askorbové.

Chřipka nebo nachlazení?

Trápí Vás nachlazení? Nebo dokonce chřipka? Že nevíte, jaký je v tom rozdíl? Nejste sami! Nachlazení nedokáže od chřipky rozeznat většina lidí. Připravili jsme proto pro Vás přehled příznaků, který Vám pomůže odlišit nachlazení od nebezpečnější chřipky.